header CCDG iarna

 

UNITĂŢI ŞCOLARE SELECTATE PENTRU PARTICIPAREA ÎN

       ANUL II, 2016-2017 

       ANUL III, 2017-2018

PROIECTUL „MĂNÂNCĂ RESPONSABIL”

 

GRĂDINIŢE: 8

GRǍDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT “TIC-PITIC”, MIOVENI, JUDEŢUL ARGEŞ,

GRǍDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT “MAGNOLIA” / SRUCTURĂ ŞCOALA GIMNAZIALĂ “EMIL RACOVIŢĂ”, ONEŞTI, JUDEŢUL BACĂU,

GRĂDINIŢA NR. 26 / STRUCTURĂ ŞCOALA GIMNAZIALĂ “ALEXANDRU IOAN CUZA”, BACĂU, JUDEŢUL BACĂU,

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT “DUMBRAVA MINUNATĂ”, CRAIOVA, JUDEȚUL DOLJ

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT “NICOLAE ROMANESCU”, CRAIOVA, JUDEȚUL DOLJ

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „JUNIOR“, SLOBOZIA, JUDETUL IALOMIŢA,

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT TANDARICA, SUCEAVA, JUDEŢUL SUCEAVA,

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT, “MICUL PRINŢ”, RĂDĂUŢI, JUDEŢUL SUCEAVA.

ŞCOLI GIMNAZIALE:  24

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR VLADIMIRESCU” / STRUCTURĂ ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, PITEŞTI, JUDEŢUL ARGEŞ,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “ALEXANDRU IOAN CUZA”, BACĂU, JUDEŢUL BACĂU,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 165, SECTOR 4, BUCUREŞTI,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “GEORGE BACOVIA”, SECTOR 4, BUCUREŞTI,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7, BUZĂU, JUDEŢUL BUZĂU,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “CPT. AV. MIRCEA T. BĂDULESCU”, BUZĂU, JUDEȚUL BUZĂU,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ  NR. 11, ORADEA, JUDEŢUL BIHOR,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “MATEI GR. VLĂDEANU”, CÂNDEŞTI VALE, JUDEŢUL DÂMBOVIŢA,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ COŞOVENI, JUDEŢUL DOLJ,

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SFÂNTUL DUMITRU", CRAIOVA, JUDEȚUL DOLJ,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ  „CONSTANTIN GH. MARINESCU”, GALAŢI, JUDEŢUL GALAŢI,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29,  GALAŢI, JUDEŢUL GALAŢI,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ACADEMICIAN MARIN VOICULESCU”, GIURGIU, JUDEŢUL GIURGIU,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ  BĂIŢA, JUDEŢUL HUNEDOARA,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „I. D. SÎRBU“, PETRILA, JUDEŢUL HUNEDOARA,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “GARABET IBRĂILEANU”, TÂRGU FRUMOS, JUDEŢUL IAŞI,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ  “IORDACHI CANTACUZINO”, PAŞCANI, JUDEŢUL IAŞI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “ALICE VOINESCU”, DROBETA-TURNU SEVERIN, JUDEŢUL MEHEDINŢI,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU”, ROMAN, JUDEŢUL NEAMŢ,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “HENRI MATHIAS BERTHELOT”, PLOIEŞTI, JUDEŢUL PRAHOVA,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “BOGDAN VODĂ”,CÂMPULUNG MOLDOVENESC, JUDEŢUL SUCEAVA,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “ION IRIMESCU”, FĂLTICENI, JUDEŢUL SUCEAVA,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “BOGDAN VODĂ”, RĂDĂUŢI, JUDEŢUL SUCEAVA,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ“REGINA ELISABETA”, RĂDĂUŢI, JUDEŢUL SUCEAVA.

COLEGII, LICEE: 17

COLEGIUL  TEHNIC “COSTIN D. NENIŢESCU, PITEŞTI, JUDEŢUL ARGEŞ,

COLEGIUL “HENRI COANDĂ”, BACĂU, JUDEŢUL BACĂU,

COLEGIUL TEHNIC “GRIGORE COBǍLCESCU”, MOINEŞTI, JUDEŢUL BACĂU,

COLEGIUL NAŢIONAL ECONOMIC “ANDREI BÂRSEANU”, BRAŞOV, JUDEŢUL BRAŞOV,

COLEGIUL AGRICOL ŞI DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ“VASILE ADAMACHI” IAŞI, JUDEŢUL IAŞI,

COLEGIUL TEHNIC “GHEORGHE CARTIANU”, PIATRA NEAMŢ, JUDEŢUL NEAMŢ,

COLEGIUL NAŢIONAL “EUDOXIU HURMUZACHI”, RĂDĂUŢI, JUDEŢUL SUCEAVA,

COLEGIUL TEHNIC “PETRU MUŞAT”, SUCEAVA, JUDEŢUL SUCEAVA,

COLEGIUL NAŢIONAL “ANASTASESCU”, ROŞIORI DE VEDE, JUDEŢUL TELEORMAN,

LICEUL TEORETIC „IULIA ZAMFIRESCU“, MIOVENI, JUDEŢUL ARGEŞ,

LICEUL TEORETIC “DIMITRIE BOLINTINEANU”, SECTOR 5, BUCUREŞTI,

LICEUL TEHNOLOGIC “VOIEVODUL MIRCEA”, TÂRGOVIŞTE, JUDEŢUL DÂMBOVIŢA,

LICEUL DE ARTE “IONEL PERLEA”, SLOBOZIA, JUDEŢUL IALOMIŢA,

LICEUL TEHNOLOGIC “SFÂNTA ECATERINA”, URZICENI, JUDEŢUL IALOMIŢA,

LICEUL TEHNOLOGIC “CEZAR NICOLAU”, BRĂNEŞTI, JUDEŢUL ILFOV,

LICEUL PEDAGOGIC ”MIRCEA SCARLAT”, ALEXANDRIA, JUDEŢUL TELEORMAN,

LICEUL TEORETIC “EMIL RACOVIŢĂ”, VASLUI, JUDEŢUL VASLUI.

ŞCOLI SPECIALE: 1

CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ “SFÂNTUL ANDREI”, GURA HUMORULUI, JUDEŢUL SUCEAVA.

 

 

 UNITĂŢI ŞCOLARE SELECTATE PENTRU PARTICIPAREA ÎN ANUL I, 2015-2016

PROIECTUL „MĂNÂNCĂ RESPONSABIL“

 

GRĂDINIŢE: 6

GRǍDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT “TIC-PITIC”, MIOVENI, JUDEŢUL ARGEŞ,

GRǍDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT “MAGNOLIA” / SRUCTURĂ ŞCOALA GIMNAZIALĂ “EMIL RACOVIŢĂ”, ONEŞTI, JUDEŢUL BACĂU,

GRĂDINIŢA NR. 26 / STRUCTURĂ ŞCOALA GIMNAZIALĂ “ALEXANDRU IOAN CUZA”, BACĂU, JUDEŢUL BACĂU,

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „JUNIOR“, SLOBOZIA, JUDETUL IALOMIŢA,

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT TANDARICA, SUCEAVA, JUDEŢUL SUCEAVA,

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT, “MICUL PRINŢ”, RĂDĂUŢI, JUDEŢUL SUCEAVA.

 

ŞCOLI GIMNAZIALE:  25

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR VLADIMIRESCU” / STRUCTURĂ ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, PITEŞTI, JUDEŢUL ARGEŞ,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “ALEXANDRU IOAN CUZA”, BACĂU, JUDEŢUL BACĂU,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “OLTEA DOAMNA”, ORADEA, JUDEŢUL BIHOR,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 197, SECTOR 6, BUCUREŞTI,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 165, SECTOR 4, BUCUREŞTI,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “GEORGE BACOVIA”, SECTOR 4, BUCUREŞTI,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7, BUZĂU, JUDEŢUL BUZĂU,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ  NR. 11, ORADEA, JUDEŢUL BIHOR,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “MATEI GR. VLĂDEANU”, CÂNDEŞTI VALE, JUDEŢUL DÂMBOVIŢA,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ COŞOVENI, JUDEŢUL DOLJ,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ  „CONSTANTIN GH. MARINESCU”, GALAŢI, JUDEŢUL GALAŢI,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29,  GALAŢI, JUDEŢUL GALAŢI,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ACADEMICIAN MARIN VOICULESCU”, GIURGIU, JUDEŢUL GIURGIU,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ  BĂIŢA, JUDEŢUL HUNEDOARA,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „I. D. SÎRBU“, PETRILA, JUDEŢUL HUNEDOARA,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “GARABET IBRĂILEANU”, TÂRGU FRUMOS, JUDEŢUL IAŞI,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ  “IORDACHI CANTACUZINO”, PAŞCANI, JUDEŢUL IAŞI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “ALICE VOINESCU”, DROBETA-TURNU SEVERIN, JUDEŢUL MEHEDINŢI,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU”, ROMAN, JUDEŢUL NEAMŢ,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TOMA CARAGIU”, PLOIEŞTI, JUDEŢUL PRAHOVA,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “HENRI MATHIAS BERTHELOT”, PLOIEŞTI, JUDEŢUL PRAHOVA,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “BOGDAN VODĂ”,CÂMPULUNG MOLDOVENESC, JUDEŢUL SUCEAVA,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “ION IRIMESCU”, FĂLTICENI, JUDEŢUL SUCEAVA,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “BOGDAN VODĂ”, RĂDĂUŢI, JUDEŢUL SUCEAVA,

ŞCOALA GIMNAZIALĂ“REGINA ELISABETA”, RĂDĂUŢI, JUDEŢUL SUCEAVA.

 

COLEGII, LICEE: 18

COLEGIUL  TEHNIC “COSTIN D. NENIŢESCU, PITEŞTI, JUDEŢUL ARGEŞ,

COLEGIUL “HENRI COANDĂ”, BACĂU, JUDEŢUL BACĂU,

COLEGIUL TEHNIC “GRIGORE COBǍLCESCU”, MOINEŞTI, JUDEŢUL BACĂU,

COLEGIUL NAŢIONAL ECONOMIC “ANDREI BÂRSEANU”, BRAŞOV, JUDEŢUL BRAŞOV,

COLEGIUL AGRICOL ŞI DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ“VASILE ADAMACHI” IAŞI, JUDEŢUL IAŞI,

COLEGIUL TEHNIC “GHEORGHE CARTIANU”, PIATRA NEAMŢ, JUDEŢUL NEAMŢ,

COLEGIUL NAŢIONAL “EUDOXIU HURMUZACHI”, RĂDĂUŢI, JUDEŢUL SUCEAVA,

COLEGIUL TEHNIC “PETRU MUŞAT”, SUCEAVA, JUDEŢUL SUCEAVA,

COLEGIUL ECONOMIC “DIMITRIE CANTEMIR”, SUCEAVA, JUDEŢUL SUCEAVA,

COLEGIUL NAŢIONAL “ANASTASESCU”, ROŞIORI DE VEDE, JUDEŢUL TELEORMAN,

LICEUL TEORETIC „IULIA ZAMFIRESCU“, MIOVENI, JUDEŢUL ARGEŞ,

LICEUL TEORETIC “DIMITRIE BOLINTINEANU”, SECTOR 5, BUCUREŞTI,

LICEUL TEHNOLOGIC “VOIEVODUL MIRCEA”, TÂRGOVIŞTE, JUDEŢUL DÂMBOVIŢA,

LICEUL DE ARTE “IONEL PERLEA”, SLOBOZIA, JUDEŢUL IALOMIŢA,

LICEUL TEHNOLOGIC “SFÂNTA ECATERINA”, URZICENI, JUDEŢUL IALOMIŢA,

LICEUL TEHNOLOGIC “CEZAR NICOLAU”, BRĂNEŞTI, JUDEŢUL ILFOV,

LICEUL PEDAGOGIC ”MIRCEA SCARLAT”, ALEXANDRIA, JUDEŢUL TELEORMAN,

LICEUL TEORETIC “EMIL RACOVIŢĂ”, VASLUI, JUDEŢUL VASLUI.

 

ŞCOLI SPECIALE: 1

CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ “SFÂNTUL ANDREI”, GURA HUMORULUI, JUDEŢUL SUCEAVA.

REZULTATELE SELECTIEI UNITATILOR SCOLARE

 

Click aici.... pentru a descarca lista scolilor selectate

 

 

EasyCookieInfo

Despre CCDG

CCDG este o organizaţie neguvernamentalǎ ce furnizează programe educaţionale de calitate, în  scopul unui mediu sustenabil.

Obiectivul nostru este de a oferi programe care promovează relaţii durabile între copii, adulţi şi mediul înconjurător, realizând că educaţia eficientă trebuie să se extindă dincolo de sala de clasă şi că principiile de ecologie, justiţie şi egalitate trebuie să fie evidente la toate nivelurile societǎţii.

Ne gasiti si pe:

Contact CCDG

  • CENTRUL CARPATO-DANUBIAN DE GEOECOLOGIE
  • Str. Barbu Lăutaru, Nr. 8, BL. 23, SC. B, Parter, AP. 56, sector 1, Bucureşti

    RELAŢII DIVERSE VOR FI SOLICITATE PRIN:

  • e-mail: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.
  • telefon/fax: 031.410.35.24
  • mobil: 0731.713.714

Adrese web pentru informații:

Alte site-uri ale CCDG:

 

Despre cookie click aici....